Hakkımda

ceylan

Ceylan Bakkalbaşıoğlu Sensin İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2003 yılında mezun olmuştur. Lisans tezini ‘Betimsel bir calışma olarak, Televizyonun çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri’ üzerine yapmıştır. Lisans eğitiminden sonra Dr.Hanna Nita Scherler’in yönettiği Gestalt terapi eğitimini tamamlamıstır.

Kasımpaşa Deniz Hastanesi ve Şisli Etfal Hastanesinin Psikiyatri kliniğinde asistan psikolog olarak calışmıştır.

Istanbul’da bulunan özel okulların psikolojik danışmanlık birimlerinde ‘okul psikologu‘ unvanı ile görev yapmıştır. Ailesine ait olan Ceylan Çocukevinde (1990-2016) çocukların her türlü davranışsal ve duygusal sorunlarında velilere ve çocuklara danışmanlık vermiştir. Kurumun oyun gruplarını ve drama programlarını düzenlemiştir.

2007 yılında Londra’ya yerleşmiş olup, yüksek lisansını Beslenme ve Yeme Bozuklukları üzerine yapmistir. Londra’da olduğu süre içersinde online terapi ve yeme bozuklukları alanında danışan görmüştür. 2017 yılından itibaren Istanbul’da tekrardan cocuk, ergen ve yetişkinlerle terapi yapmaktadır. Çalışma alanları beden imajı, yeme bozuklukları, obezite, diyet psikolojisi, bebek ve çocuk beslenmesi ile duygusal ve davranışsal problemler, iliski sorunları, kaygı, stres konularıdır. Yeme bozuklukları tedavisinde kullanılan davranışsal yöntemler dışında, EFT, HAES ve Gestalt terapiyi kullanmaktadır. Türkçenin yanında Ingilizce olarak da terapi yapmaktadır.

Ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli kurumlara yönelik eğitim ve seminer verilmektedir.

Istanbul Psikologlar Derneği ve Ingiliz Psikologlar Birliği aktif üyesidir.